یادداشت و تحلیل

فرافكنی می كنم پس هستم؛ چند خطی با طرفداران استقلال و پرسپولیس

در این ابتذال احتمالا یک مدیر خوب مدیری است که در اصطلاحِ تماشاگران از حق باشگاه دفاع کند و نگذارد آقایانی که دستور گرفته اند تا استقلال یا پرسپولیس را بکوبند به خواسته خود برسند. کاپیتان با غیرت می شود کسی که رگ گردنش برای یک سوت درست یا غلط داور بیشتر بیرون بزند. اسطوره متعصب می شود کسی که در فضای مجازی روضه گریه دارتری در مظلومیت تیمش بگوید و لابد ورزشی نویس خوب هم می شود کسی که ادله را به شکل هنرمندانه تری به نفع تیم محبوبش به کار بگیرد و سفیدی کاغذ را سیاه کند.

مثلثی با سه ضلع آینده، هزینه و توازن تیمی

هیچ باشگاه بزرگی در سال‌های گذشته به اندازه منچستریونایتد به خود تغییرات ندیده است. باشگاهی که دهه‌ها با یک مربی ادامه می‌داد، از سال 2013 تاکنون پنج مربی دائم یا موقت عوض کرده و شاید در آخر فصل باز هم تغییراتی ایجاد شود. با این حال بحث مهم‌تر این روزهای باشگاه، تمدید قرارداد بازیکنان است. برای ادامه کار با اکثر بازیکنان یونایتد شک و تردید وجود دارد.

سایه سنگین جنگ ۸ ساله بر دیدار ایران و عراق

سی سال پس از پایان جنگ عراق و ایران این بازی دیگر رنگ و بوی دو کشور درگیر جنگ را ندارد. نسل جوان در دو کشور جنگ را ندیده‌اند و دیگر خبری از سلطه صدام بر مردم عراق نیست. نبرد ایران و عراق در مستطیل سبز در سی سال اخیر، هر سال فوتبالی‌تر از قبل شده است.

آیا سرخیو بوسکتس هنوز سلطان هافبک‌های مرکزی است؟

جمله «اگر بازی را تماشا کنید، بوسکتس را نمی‌بینید؛ اما اگر بوسکتس را زیر نظر بگیرید، تمام بازی را دیده‌اید.» مشهورترین کلمات دلبوسکه در وصف کسی است که یکی از بهترین‌ها، اگر نگوییم بهترین، هافبک دفاعی‌های جهان فوتبال است.

پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه