آرمن ساروخانیان

گلزنانی که گل نمی‌زنند!

شناسه خبر: MjcyMzA /

به گزارش اسلامیک اسپرت، باشگاه‌ها و مربیان وقتی تیم می‌بندند توجه ویژه‌ای به انتخاب گلزن دارند. بازیکنی که در طول فصل آمار گل خوبی ثبت کند، می‌تواند نقش پررنگی در موفقیت تیمش داشته باشد. در لیگ هجدهم بازیکنانی مثل استنلی کی‌روش، علی علیپور و اشکان دژاگه آمار خوبی در باز کردن دروازه حریفان داشتند، ولی در این فصل این بازیکنان و تعدادی دیگر که به اسم گلزن می‌شناختیم با گذشت چهار هفته هنوز راه دروازه را پیدا نکرده‌اند. این گزارش وضعیت گلزنانی را بررسی کرده که گل نمی‌زنند.

علی علیپور (360 دقیقه)

علیپور فصل گذشته 14 گل زد و نقش مهمی در قهرمانی پرسپولیس داشت. او پیش از شروع فصل با استناد به همین آمار خوب باشگاه را برای بالا بردن رقم قراردادش تحت فشار قرار داد. خواسته علیپور با توجه به ارقامی که سایر بازیکنان تیم دریافت می‌کنند منطقی بود، ولی با شروع فصل او نتوانسته عملکرد فصول قبل را تکرار کند و با گذشت چهار هفته هنوز گلی نزده. علیپور در هر 4 بازی پرسپولیس حضور کامل داشته، با وجود این نامش در میان گلزنان تیم دیده نمی‌شود. افت علیپور می‌تواند یکی از دلایل مهم آمار ضعیف گل پرسپولیس باشد که در 4 بازی تنها 3 گل زده.

استنلی کی‌روش (164 دقیقه)

کی‌روش فصل گذشته 16 گل برای سپاهان زد تا در کنار لوسیانو پریرا آقای گل شود، ولی در فصل جدید هنوز گلی نزده. البته دقایق بازی او کمتر از علیپور بوده. مهاجم برزیلی بازی هفته اول مقابل شاهین شهرداری بوشهر را به دلیل محرومیت از دست داد. در دو بازی هفته دوم و سوم هم به خاطر مصدومیت و ناآمادگی به عنوان بازیکن ذخیره به زمین رفت. کی‌روش در بازی هفته چهارم مقابل نفت مسجدسلیمان برای اولین بار در ترکیب اصلی سپاهان قرار گرفت ولی نتوانست به تیمش کمک کند و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. قلعه‌نویی معتقد است که حریفان برای متوقف کردن کی‌روش به خشونت متوسل می‌شوند، ولی این هم نمی‌تواند دلیلی برای آمار ضعیف مهاجم برزیلی باشد. سپاهان هم که فصل گذشته خط حمله آتشینی داشت، بدون گل‌های کی‌روش در چهار بازی تنها 4 گل زده است.

اشکان دژاگه (238 دقیقه)

اشکان دژاگه فصل گذشته نه تنها بازیگردان و ژنرال میانه زمین تراکتور بود که با زدن 6 گل نقش مهمی در جمع‌آوری امتیازات تیمش داشت، ولی او در این فصل هنوز موفق نشده گل بزند. دژاگه در هر 4 بازی تیمش در ترکیب اصلی تراکتور بوده، ولی در تمام این بازی‌ها تعویض شده است. این نشان می‌دهد که اشکان هنوز کاملاً آماده نیست یا اینکه دنیزلی از عملکرد او رضایت ندارد. تراکتور با وجود هزینه بالایی که برای مهره‌های تهاجمی‌اش متحمل شده در 4 بازی تنها دو گل زده که اصلاً آمار خوبی نیست.

مرتضی تبریزی (221 دقیقه)

تبریزی هرچند در لیگ هجدهم عملکرد راضی‌کننده‌ای نداشت، ولی با 5 گل در کنار پاتوسی بهترین گلزن استقلال بود. تبریزی با وجود اما و اگرها در استقلال ماند و در کنار دیاباته دو مهاجم نوک آبی‌پوشان هستند، ولی هنوز گلی نزده است. عملکرد ضعیف خط حمله استقلال (تنها 2 گل) یکی از دلایلی است که تیم استراماچونی تنها دو امتیاز داشته باشد. تبریزی هفته اول مقابل ماشین‌سازی در ترکیب اصلی بود که در اواخر بازی تعویض شد. هفته دوم مقابل فولاد بازی نکرد، در هفته سوم مقابل نفت مسجدسلیمان پس از مصدومیت دیاباته به زمین رفت و در شهرآورد با توجه به غیبت مهاجم خارجی به ترکیب اصلی بازگشت. او با وجود دقایق نسبتاً طولانی بازی‌اش گلی نزده است.

شیخ دیاباته (150 دقیقه)

دیاباته با سر و صدای زیادی به استقلال پیوست و پس از عملکرد ضعیف الحاجی گرو، گادوین منشا و اسماعیل گونسالوس هواداران امیدوار بودند که او بتواند جای خالی تیام را پر کند. با این حال دیاباته هنوز گلی نزده تا احتمال تکرار سناریوی فصل گذشته بالا برود. دیاباته هفته اول مقابل ماشین‌سازی به عنوان بازیکن ذخیره به زمین رفت. او هفته دوم مقابل فولاد فیکس بود. هفته سوم مقابل نفت مسجدسلیمان هم در ترکیب اصلی بود، ولی خیلی زود مصدوم شد تا شهرآورد را از دست بدهد. هرچند دقایق بازی دیاباته خیلی زیاد نبوده، ولی در همین زمان هم فرصت‌های خوبی را از دست داده تا با انتقاداتی روبه‌رو شود. پزشکان استقلال خبر دادند که او حدود یک ماه غایب خواهد بود و این یعنی برای دیدن گل احتمالی این مهاجم هواداران هنوز باید منتظر باشند.

جونیور براندائو (150 دقیقه)

پرسپولیس پیش از شروع فصل جست‌وجویی طولانی برای پیدا کردن یک مهاجم خارجی داشت و در نهایت قرعه به نام جونیور براندائو افتاد، ولی این برزیلی با گذشت چهار هفته هنوز گلی نزده و عملکردش کمتر کسی را توانسته راضی کند. او هفته اول مقابل پارس جنوبی جم غایب بود و هفته دوم مقابل تراکتور برای دقایق کوتاهی به زمین رفت. براندائو از هفته سوم مقابل صنعت نفت آبادان فیکس شد و در شهرآورد هم بازی کرد، ولی عملکرد ضعیف او در این دو بازی ممکن است او را به نیمکت برگرداند. گابریل کالدرون پیش از شهرآورد تأکید کرد که براندائو انتخاب نهم او بوده و به طور غیرمستقیم گفت که از عملکرد او راضی نیست.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه