حسن زاده: آرای دربی ۹۰ را تا پایان هفته صادر کنیم/ شدیدترین تنبیهات را برای متخلفان درنظر می‌گیریم

شناسه خبر: MjcyMDM /

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از اعلام آرای دیدار شهرآورد ۹۰ تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش اسلامیک اسپرت، اسماعیل حسن زاده درباره صدور دستور موقت کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای متخلفان شهرآورد ۹۰ پایتخت بیان کرد: آرای شب گذشته ما که پس از برگزاری بازی صادر شد نهایی و قطعی نیست، بلکه اطلاعیه‌ای است که متضمن دستور موقت بوده و طبق این دستور یک بازیکن تا اطلاع ثانوی از فعالیت‌های فوتبالی محروم شد. درباره سایر نفرات هم هشدار دادیم که در این پرونده به صورت ویژه تخلفات را بررسی کرده و تنبیهات بسیار متناسبی که انشالله بازدارنده باشد لحاظ می‌کنیم.

او افزود: امروز هم گزارش مقام‌های رسمی بازی در اختیار ما قرار گرفت و در اولین فرصت پس از استماع دفاعیات متخلفان یعنی تیم‌ها و افراد حقیقی رای را صادر می‌کنیم.حسن زاده درباره زمان حضور بازیکنان در جلسه کمیته انضباطی گفت: در برخی موارد شاید لزومی به حضور متخلفان در کمیته انضباطی نباشد، بلکه ما تخلف را طی یک اخطاریه برای آن‌ها فرستاده و شاید فرصت بدهیم از خودشان دفاع کنند. برای تخلفی که مشهود است نیازی به حضور در جلسه کمیته انضباطی نیست، بلکه به عاملان اجازه می‌دهیم خودشان دفاعیات لازم را برای ما بنویسند.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره احتمال صدور آرای نهایی دربی ۹۰ تا پایان این هفته گفت: ابلاغ اخطاریه‌ها امروز (دوشنبه) تنظیم شد و اگر تا پایان وقت اداری از سوی دبیرکل فدراسیون امضاء و ابلاغ شده باشد، پس از گذشت مهلت قانونی و ۴۸ ساعته متخلفان برای ارائه دفاعیات می‌توانیم رای نهایی را صادر کنیم و در آن وضعیت رای تا پایان هفته صادر می‌شود. در نهایت اگر تاخیری هم صورت بگیرد تا یکی دو روز ابتدایی هفته آینده آرای کامل شهرآورد تهران اعلام خواهد شد.حسن زاده درباره برخورد قاطعانه با متخلفان گفت: از هواداران ۲ تیم و رسانه‌ها می‌خواهم هیچ یک از رفتار‌های دربی را با رفتار‌هایی که در سایر بازی‌ها انجام می‌شود مقایسه نکنند. به شدت با تخلفات این بازی برخورد می‌کنیم، چراکه شهرآورد تهران آیینه تمام نمای فوتبال ایران است و از طرفی با توجه به پخش مستقیم بازی در شبکه‌های برون مرزی شاید برخی افراد دیدار استقلال و پرسپولیس را با اهداف خاصی دنبال کنند. از طرفی اگر نتوانیم برای بازی‌ که در صورت کنترل نشدن آن، احتمال داشت تلفاتی همراه داشته باشد تنبیهات بازدارنده را اعمال کنیم، اعمال این تنبهیات در بازی‌های بعدی فایده‌ای ندارد. با توجه به اهمیت بازی، بزرگی تیم‌ها و همچنین درنظر گرفتن بازیکنان ملی پوش استقلال و پرسپولیس، بی شک نگاه ویژه‌ای به تخلفات دربی داریم و سعی می‌کنیم شدیدترین تنبیهات را اعمال کنیم.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه