تاج: تیم ملی زودتر از آنکه من به ساختمان پِک برسم به اردن رسید/ من با جامعه پزشکی محشورم!

شناسه خبر: Mjc5NTc /

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال روند آماده‌سازی و اعزام تیم ملی به امان اردن را مطلوب خواند.

به گزارش اسلامیک اسپرت، مهدی تاج در همایش فوتبال کلینیک اظهار داشت: خدمت اساتید و پیشکسوتان جامعه پزشکی و ورزشی خیرمقدم عرض می‌کنم. به هر جهت فوتبال یک پدیده اجتماعی است که بخش‌های متفاوتی دارد. یک بخشی از آن بخش لجستیکی است که مسئله پزشکی را در آن تعریف کردیم و یک بخشی هم بخش اقتصادی است که زوایای خاص خودش را دارد. یک بخش نیز ورزشی است که مسابقات است، مربیان و البته لیگ. بخش فرهنگی و اجتماعی را هم باید به اینها اضافه کرد. این چهار بخش ارکان اصلی فوتبال در هر جامعه است. در بخش فرهنگی و اجتماعی،  بخش رسانه، فضای مجازی، جو ورزشگاه‌ها، مباحثی است که مجال آن، اینجا نیست. در بخش لجستیک و پشتیبانی هم یکی از پشتیبانی‌های مهم که انجام می‌شود، پزشکی است، چون فوتبال یک پدیده‌ای است که با هیچ پدیده‌ای دیگری به نظر من قابل مقایسه نیست.

وی ادامه داد: ما در جامعه آماری که درست کردیم دیدیم که پنج هزار و 600 مسابقه برگزار می‌کنیم و فقط فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ فوتبال، سازمان لیگ فوتسال و هیئت‌های ساحلی این مسابقات را برگزار می‌کنند. در لیگ برتر ما نزدیک به 650 میلیون نفر بر مسابقه در سال گذشته فوتبال را دیدند. یعنی یک نفر ممکن است هشت تا 10 مسابقه را دیده باشد و عده‌ای همه مسابقات را دیده باشند. هیچ پدیده‌ای با فوتبال قابل مقایسه نیست. ما تعداد زیادی از مسابقات‌مان را در بخش فرهنگی و اجتماعی و صداوسیما وقتی در تقابل با یک برنامه دیگر قرار می‌گیرد، نقش‌اش آنجا مشخص است. به طور مثال وقتی یک سریالی مثل ستایش قرار است پخش شود تلویزیون ترجیح می‌دهد فوتبال را پخش کند و آن برنامه را به تعویق می‌اندازد، وگرنه مخاطبان زیادی را از دست می‌دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: ما فوتبال را خانوادگی در خانه‌های‌مان نگاه می‌کنیم و بهترین فرصت برای گذراندن اوقات فراغت و سرگرمی است و حاشیه‌های خاص خودش را دارد. ما بیش از یک میلیون نفر را هر هفته به ورزشگاه‌ها می‌آوریم و به خانه‌های‌شان برمی‌گردانیم. فوتبال جذاب است و به لحاظ گستردگی‌اش حاشیه‌های خاص خودش را هم دارد. وقتی به رسانه‌ای یک موضوعی را از ورزش دیگری از فوتبال را می‌گویید آمادگی ندارد در سایتش بگذارد و یا باید از تلویزیون درخواست کنند که آن مسابقه را پخش کند، ولی فوتبال را چون جذاب است کلی خبر و شایعه درست می‌کنند که خیلی از آنها درست نیست و کار ما شده است که خیلی از آنها را صبح تا شب تکذیب کنیم. یک سرمربی را سال‌های گذشته آورده بودیم و خیلی‌ها می‌گفتند که او دیسک کمر دارد و ما می‌گفتیم که مشکلی ندارد و یک هفته کار ما این شده بود که به رسانه‌ها بگوییم سرمربی سرحال است. حالا در رشته‌های دیگر سرمربی می‌آید و می‌رود و مشکلی نیست.

تاج همچنین خاطر نشان کرد: در حوزه لجستیک و پشتیبانی که یکی از چهار اصلی است که ما در فوتبال باید به آن بپردازیم و بسیار پررنگ است، بحث پزشکی است. من خودم پُرپزشک هستم و دائم مریض هستم و سراغ همه‌ی پزشکانی که اینجا حضور دارند، رفته‌ام و با جامعه پزشکی محشورم. کار بزرگی در حوزه پزشکی انجام شده و این کاری که انجام می‌شود کار بسیار شایسته‌ای است. یک کارهایی در ذهن‌مان است که برای ایفمارک انجام دهیم و بتوانیم به صورت جدی آن را گسترش بدهیم. کمپ تیم ملی یک فرصتی است برای کشور و سال‌های سال از این کمپ استفاده خواهد شد. ما گاهی یک زمین چمن نداشتیم، ولی الان فقط در زمین نفت پنج شش زمین استاندارد فوتبال داریم. یک مرکز پزشکی (پِک) بسیار عالی برای تیم‌های ملی داریم. هتلی داریم که کل 18 تیم‌های ملی را جواب می‌دهد و فضای سبز عالی و امکانات رستورانی عالی داریم. یک سیستم تمام عیاری درست شده است و ان‌شاءالله در فرصت 10 روز آینده طرحی برای ورودی فوتسال داریم و یک سیستم پک برای فوتسال و ساختمان فوتسال هم برای آسیا و هم برای سازمان لیگ فوتسال‌مان به‌زودی در مجموعه کمپ تیم‌های ملی افتتاح خواهیم کرد. مجموعه ایفمارک را هم گسترش خواهیم داد.

وی در ادامه در جمع خبرنگاران در مورد دیدار تیم ملی ایران مقابل عراق اظهار داشت: خوشبختانه تیم با یک هواپیما اختصاصی به اردن رفت و جالب این است که همزمان من می‌خواستم از ساختمان فدراسیون به کمپ بروم، اما آنها زودتر از من به امان اردن رسیده بودند! امروز هم تمرین کردند و من طی صحبتی که داشتم همه‌ی شرایط برای بازی مناسب است. فدراسیون هتل خوبی تدارک دیده و به لحاظ امکانات لجستیکی همه چیز فراهم است تا یک بازی خوب انجام شود. فدراسیون هماهنگی خوبی داشته و بچه‌ها بدون معطلی به هتل رفتند و مدارک خودشان گرفتند و مهر زدند. هیچ مسئله حاشیه‌ای نیست. عراق کشور همسایه ماست و همیشه همسایه ما هم خواهد ماند. در این بازی هم بحث برد و باخت در زمین است که ان‌شاءالله آنجا برنده ما باشیم.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه