هومن جعفری

مصونیت جاسوس‌های شناخته شده!

شناسه خبر: MjY5NTE /

به گزارش اسلامیک اسپرت، کی به شما پول میده برای خبر دادن؟ من دو برابرش رو می‌دم» این دیالوگی منتسب به یکی از معاونان سابق استقلال است. او که نمی‌خواست اخبار باشگاه به رسانه‌ها برسد، همه را جمع ‌کرده بود برای منع‌کردن‌شان از انتقال خبر. رک و راست هم تعارف کرده بود که پولی بدهد برای اینکه کسی دیگر خبری بیرون ندهد. طبیعی هم بود که کسی جلو نرفت. نمی‌توانی جلوی همه کارمندان باشگاه جلو بروی و بگویی که خبرهای طبقه را تو بیرون می‌دهی! حتی در خفا هم کسی جلو نرفت. نمی‌شد بروی و خودت را خبرچین معرفی کنی. نتیجه‌اش این می‌شد که به تو بی‌اعتمادی می‌کردند و بعد از چند ماه هم بیرونت می‌کنند.  از آن روز که معاون وقت کوشید تا منبع درز خبرها را با پول تطمیع کند تا امروز که محمد نوری‌فر، مدیر رسانه‌ای استقلال در حساب اینستاگرامی خود از خبرچین‌های درون تیم و باشگاه گله می‌کند، اوضاع فرقی نکرده است. کسی تمایلی برای قطع همکاری با خبرچین‌های شناخته شده باشگاه ندارد. کسی هم در باشگاه برنامه‌ای برای قطع همکاری رسانه‌ای با رسانه‌هایی ندارد که اخبار محرمانه باشگاه را منتشر می‌کنند. نتیجه اینکه برای مدیران استقلال این یک بازی دوسرباخت است. هم می‌دانند چه‌کسانی خبرها را بیرون می‌دهند و هم اینکه می‌دانند کدام رسانه‌ها این‌گونه خبرها را منتشر می‌کنند، اما کسی کاری انجام نمی‌دهد.

می‌دانند و کاری نمی‌کنند

همین چند روز قبل بود که در یک ظهر تلخ، خبرنگار ما با یکی از مسئولان باشگاه استقلال حدودا دو ساعت در مورد مشکلات باشگاه صحبت کرد. صحبت‌هایی که قرار نبود نقل شود و نوشته هم نشد تا امروز که بحث خبرچین‌های داخل باشگاه توسط نوری‌فر رسانه‌ای شد. حالا که این بحث دوباره رسانه‌ای شده، بد نیست بخش‌هایی از آن صحبت را با هم بخوانیم.

« فکر می‌کنی نمی‌دونیم کی خبر می‌ده؟ از طبقه... که فلانی می‌ره از قراردادها عکس می‌گیره می‌فرسته برای... خبرنگار سایت... بگیر تا... که خبرهای طبقه... رو با موبایل برای... می‌فرسته که خبرنگار سایت... ! فکر کردی خبر نداریم؟ می‌دونیم. چیکار می‌تونیم بکنیم؟ فلانی رو از طبقه... منتقل کردیم یه طبقه دیگه. دلیلش این بود که خبرهارو می‌داد به فلانی که چند سال قبل توی باشگاه مسئولیت داشت. اونم توی سایت... منتشر می‌کرد. جاشو عوض کردیم الان دو هفته شده که فلان سایت حتی یک دونه خبر تولیدی حوزه استقلال نداره. اینها رو می‌دونیم، ولی کاری ازمون برنمیاد. نمی‌شه. وقتی خود آقای... که نفر بزرگ باشگاه بوده همه خبرهاش رو می‌داده فلان خبرنگار تو سایتش کار کنه، از کارمندهای درجه سه چه انتظاری داری؟ برو آمار بگیر کدوم خبرنگار هر شب با آقای فلانی قرار دارن و می‌چرخن! کار یه طوری خرابه که اصلا نمیشه جمعش کرد. برنامه داریم براشون اما کار آسونی نیست.»

خبر دعوا را چه‌کسی بیرون داد؟

خبرهای مربوط به درگیر‌شدن چند بازیکن استقلال را چه‌کسی بیرون داد؟ سوال ساده‌ای است که اتفاقا دایره متهمانش مشخص است. از بازیکنان تا نفرات کنار تیم همه می‌توانستند خبر را منتقل کنند. کنار زمین هم آنقدر نفرات مختلف هستند که هرکدام می‌توانند منبع خبر باشند. خود لیدرهای تیم را هم دست‌کم نگیرید. قدر مسلم اینکه همین کنایه ذکر شده در استوری محمد نوری‌فر«در چشم‌های ما نگاه می‌کنند و می‌گویند: امثال شما می‌آیند و می‌روند ولی ما می‌مانیم» کنایه‌ای معروف است که یکی از لیدرهای استخدام شده در باشگاه تا امروز در دعواهایش با نفرات مختلف بارها آن را اعلام کرده است. درحقیقت در استقلال قصه این نیست که کسی نمی‌داند منبع درز خبر کجاست، قصه اینجاست که کسی نمی‌تواند با این قصه برخورد کند! 


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه