فتاحی: ورزشگاه آزادی مشکل بلیت فروشی الکترونیکی دارد/ تمام باشگاه‌ها باید مانند سال‌های پیش بیمه شوند

شناسه خبر: MjY1NjE /

مدیر مسابقات سازمان لیگ گفت: یکی از مشکلات ما بلیت فروشی الکترونیکی ورزشگاه آزادی است و باید تیم‌های پرسپولیس و استقلال این مشکل را حل کنند.

به گزارش اسلامیک اسپرت، سعید فتاحی، مدیر مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران درباره آخرین وضعیت ورزشگاه‌ها برای آغاز نوزدهمین دوره لیگ برتر بیان کرد: بار‌ها اعلام کرده ایم لیگ زمانی شروع می‌شود که دست کم ۵ ،۶ ورزشگاه آماده باشد. تاکنون هیچ ورزشگاهی به صورت ۱۰۰درصدی اعلام آمادگی نکرده است. خدا را شکر باشگاه‌ها برای تجهیز ورزشگاه هایشان روند خوبی داشته اند و همین (شنبه) که با مسئولان فولاد صحبت می‌کردم کار‌ها خوب پیش می‌رود. البته باید مشکل نقدینگی را هم در نظر بگیریم.

او ادامه داد: امیدواریم الزام‌های ایمنی- امنیتی ورزشگاه‌ها هرچه سریع‌تر تکمیل شود تا بتوانیم لیگ را آغاز کنیم. امروز هم سازمان لیگ با ارسال نامه‌ای به باشگاه‌ها درخواست کرد روند پیشرفت شان را به ما گزارش بدهند و اگر هم نمی‌توانند این کار را انجام بدهند باید ورزشگاه جایگزین خود در شهر با استان همجوار را به ما معرفی کنند تا بازی شان بدون تماشاگر برگزار شود.

فتاحی درباره آخرین وضعیت ورزشگاه آزادی تهران گفت: طبقه اول این ورزشگاه به صورت کامل آماده است و مسئولان مشغول آماده سازی طبقه دوم هستند. مشکل ما بحث بلیت فروشی الکترونیکی ورزشگاه آزادی است و باید تیم‌های پرسپولیس و استقلال این مشکل را حل کنند. با توجه به الزام‌های فیفا و AFC بلیت فروشی به خود باشگاه‌ها واگذار شده است و آن‌ها باید به ما گزارش بدهند. وقتی حرف الزام‌های ایمنی- امنیتی مطرح می‌شود در راس آن بلیت فروشی الکترونیکی و سپس شماره گذاری صندلی ها، نصب گیت‌های بازرسی و دوربین‌های مداربسته است.

او درباره اینکه سازمان لیگ نباید معطل بلیت فروشی باشگاه‌ها باشد، گفت: ما پیش بینی کرده بودیم لیگ از ۱۰ مرداد آغاز شود، اما با توجه به رعایت نشدن این الزام‌ها تاکنون مسابقات را به تعویق انداخته ایم. اکنون آماده سازی ورزشگاه‌ها روند خوبی دارد. ما فکر نمی‌کردیم برخی ورزشگاه‌ها مانند گل گهر آماده شوند. ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان تنها چمن داشت، اما اکنون ۲۰ درصد کارهایش مانده است و باید از مسئولان این شهر تشکر کنم که آن را تبدیل به ورزشگاه شیکی کرده اند. ورزشگاه نساجی قائمشهر هم صندلی گذاری، شماره گذاری صندلی، نوسازی نیمکت ها، رختکن‌ها و سایر اقدام هایش انجام شده است و تنها بحث گیت هایش مانده که به ما گفته اند در ۷ تا ۱۰ روز آینده آماده می‌شود.

فتاحی درباره اینکه با وجود واگذاری بلیت فروشی بازی‌های پرسپولیس از سوی این باشگاه به یک شرکت با مبلغ ۷ میلیارد تومان و همچنین واگذاری بلیت فروشی بازی‌های استقلال با مبلغی حدود ۹ میلیارد تومان، شنیده می‌شود بلیت فروشی بازی‌های پرسپولیس و استقلال به دلیل الزام‌های ایمنی- امنیتی به شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی واگذار شده و همین امر محل مناقشه است، اظهار داشت: موضوع را تا این اندازه حاد نکنید چراکه ما حدود ۲ سال پیش آئین نامه‌ای را به باشگاه‌ها درباره بلیت فروشی الکترونیکی ابلاغ کرده ایم و از آن‌ها خواستیم خودشان این کار را انجام بدهند. سازمان لیگ بلیت فروشی الکترونیکی انجام می‌داد و این موضوع هم روند رو به رشدی داشت، اما با توجه به نارضایتی باشگاه‌ها از این روند، قرارداد ۱۰ ساله با شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی را ملغی کردیم، اما در این مدت باشگاه‌ها نتوانستند بلیت فروشی را انجام بدهند. دیدید که در بازی‌هایی مانند دیدار پرسپولیس و سپاهان به دلیل بلیت فروشی دستی و بیش از حد بلیت فروختن چه داستان‌هایی درست شد. الان هم خود باشگاه باید شرکت بلیت فروشی را به ما معرفی کند.

مدیر مسابقات سازمان لیگ درباره بحث بیمه شدن ورزشگاه‌ها گفت: هرسال باشگاه‌ها موظف هستند ورزشگاه اول و دوم خود را به ما معرفی کنند و البته مانند سال‌های پیش باید هر کسی که وارد ورزشگاه می‌شود از بازیکن تا هوادار را بیمه حوادث کنند.

او درباره اینکه با این تفاسیر باید شرکت بیمه به هوادارانی که در بازی پرسپولیس و سپاهان آسیب دیدند، خسارت بدهد، بیان کرد: هرسال سازمان لیگ با باشگاه‌ها ابلاغ می‌کند ورزشگاهی که اجاره می‌کنند یا در تملک دارند، بیمه کنند. مسئولیت این کار با باشگاه‌ها است. سازمان لیگ هم مانند فیفا و AFC که مسابقات مقدماتی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا را برگزار می‌کند و الزام‌هایی را در نظر می‌گیرد، مسئول برگزاری رقابت‌های لیگ است.

فتاحی تصریح کرد: یکی از دلایل واگذاری بلیت فروشی به باشگاه‌ها این است که آن‌ها از محل درآمد‌های بلیت فروشی، مسائل جاری را حل کنند، اما وقتی این کار را به صورت کلی به یک شرکت واگذار می‌کنند، احتمال دارد مشکلاتی هم ایجاد شود.

او درباره اینکه آیا محل استقرار تیم‌ها در شهر ها‌ی مختاف برای ارائه تقویم لیگ برتر در نظر گرفته اید یا خیر، گفت: همه می‌دانید ما هر سال لیگ را به شکل منظم و سر زمان مقرر برگزار می‌کردیم، اما امسال مجبور شدیم به دلیل مسائل ایمنی- امنیتی این الزام‌ها را رعایت کنیم.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه