فتحی: AFC رسماً اعلام کرده بود که استقلال حذف شده/ ناگفته‌های ما مربوط به ناخن‌خشکی برخی است

شناسه خبر: MjUzNjk /

مدیرعامل استقلال گفت: دوستان در فدراسیون فوتبال می‌دانند که کنفدراسیون فوتبال آسیا به‌ویژه قسمت صدور مجوز حرفه‌ای‌سازی رسماً اعلام کرده بودند که استقلال حذف شده است.

به گزارش اسلامیک اسپرت، امیرحسین فتحی, درباره حضور خود در استقلال، تصریح کرد: از ابتدای فصل به خانواده بزرگ استقلال وارد شدم و باعث خوشبختی و افتخار بنده است که کنار عزیزان استقلال هستم. بیش از 40 سال طرفدار استقلال بودم و با خوشی‌های این تیم خوشحال و با شکست آن محزون شدم و افتخار می‌کنم کنار استقلال هستم. اگر توانسته باشم آنها را خوشحال کنم باعث افتخار بنده است. اوایل حضور من دوران بسیار سختی بود ولی توانستیم با کمک کادر فنی، بازیکنان و هوادارانی که همیشه ما را حمایت کردند، روزهای خوبی برای استقلال بسازیم و امیدوارم باز هم به جایگاه بالاتر با استعانت از خداوند متعال و کمک بازیکنان، کادر فنی و هواداران دست پیدا کنیم.

«استقلال در سال 1397 به‌سختی توانست مجوز حرفه‌ای‌سازی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند» مدیرعامل استقلال, درباره سپری کردن این خوان بزرگ و نحوه آن، خاطرنشان کرد: من هنوز درباره آن موضوع صحبت نکردم و ناگفته‌هایی دارم؛ روزهای سختی بر ما گذشت. آقای مهدی و دوستان در فدراسیون فوتبال می‌دانند که کنفدراسیون فوتبال آسیا به‌ویژه قسمت صدور مجوز حرفه‌ای‌سازی رسماً اعلام کرده بودند که استقلال حذف شده است. به‌صراحت این موضوع را اعلام کردند. من به‌همراه خطیر به مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا رفتیم. مذاکرات گسترده‌ای داشتیم و یک جلسه نیز آقای خطیر با آقای مهدی به مالزی رفتند. در یک مرتبه 10 ساعت متوالی جلسه داشتند و بعد از 10 ساعت نیز آقایان برای صدور مجوز حرفه‌ای قانع نشدند و در بازگشت به تهران جلسات متعدد در وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برگزار شد. باید از شخص وزیر ورزش و جوانان سلطانی‌فر، معاونان ایشان داورزنی و افشین داوری، دوستان در فدراسیون فوتبال و کمیته‌های مختلف به‌ویژه آقایان تاج و مهدی تشکر ویژه داشته باشم.

وی تصریح کرد: ناگفته‌های بسیاری وجود دارد. یک کار غیرممکن با تلاش جمعی ممکن شد. یک رایزنی و دیپلماسی پشت‌پرده با مقامات فدراسیون آسیا، عزم جدی داخل باشگاه با کمک آقایان حاجیلو، عبداللهی، مباشری، دکتر نوروزی و خطیر و همه عزیزان در باشگاه انجام شد و جلسات زیادی داشتیم، از همه عزیزانی که به آنها بدهکار بودیم اما به ما کمک کردند تا این مجوز را دریافت کنیم. به‌تعبیر شما، این موضوع یک خوان بزرگ بود که با عزم دسته‌جمعی و ملی از وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و باشگاه انجام شد و امیدوارم سال آینده‌ این مشکلات را نداشته باشیم.

فتحی, عنوان کرد: اجازه بدهید روزهای پایانی سال است و کام هواداران را تلخ نکنیم. ناگفته‌های ما مربوط به ناخن‌خشکی برخی است که از مبالغ کم نمی‌گذشتند و ما نیز با محدودیت بودجه روبه‌رو بودیم. برخی عزیزان دوسوم طلب خود را بخشیدند و به‌دلیل آنکه تعداد آنها زیاد است، من از کسی اسم نمی‌برم. یک عزیزی وقت چک را گرفت و امضا کرد به من گفت "اگر نیاز است، این چک را به فرد دیگری بدهید" و این لحظه خستگی کار از بدن خارج می‌شد.

مدیرعامل استقلال خاطرنشان کرد: گاهی اوقات نیز تا نیمه‌شب در باشگاه می‌نشستیم و عزیز بزرگواری می‌آمد و باید با او چانه می‌زدیم و شاید موقعیت ایشان نیز به‌شکلی بود که نمی‌توانست با ما همراهی کند و این از جمله ناگفته‌هایی است که اجازه بدهید در دل من بماند. در هر حال کسب این مجوز را که یک کار بسیار مشکل و نشدنی بود، تبریک می‌گویم. کنفدراسیون رسماً اعلام کرده بود استقلال حذف شده و دوستان در فدراسیون می‌دانند؛ آقای ساکت دبیرکل وقت فدراسیون به ما گفتند که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده که "این کار نشدنی است و تلاش نکنید اما شما به مالزی بروید و تلاش خود را انجام دهید". در هر حال روزهای بسیار سختی بود که پایان شیرینی داشت.

وی در ادامه درباره بهار و فروردین سخت و تعیین‌کننده برای استقلال و برنامه‌های آبی‌پوشان در این مدت، تصریح کرد: سال تعیین‌کننده‌ای پیشِ‌رو داریم. تا اردیبهشت فصل تمام می‌شود. پرسپولیس و ذوب‌آهن و ما که در دو جبهه می‌جنگیم کار سختی داریم. در بازی‌های آسیایی و بازی‌های لیگ به میدان می‌رویم و بازی‌ها فشرده است. استقلال به آمادگی تقریباً خوبی رسیده و بچه‌ها آمادگی خوبی دارند و کادر فنی شناخت کافی از تیم دارند و از همه آنها تشکر می‌کنم. امیدوارم روزهای خوبی را ببینیم و شروع سال جدید، با برد در دربی همراه با یک بازی تماشاگرپسند و زیبا باشد، سپس در لیگ قهرمانان آسیا در ادامه راه نتایج خوبی بگیریم و در پایان اردیبهشت ماه امیدوارم جام قهرمانی را تقدیم هواداران و عاشقان استقلال بکنیم.

فتحی در بخش بعدی صحبت‌های خود خطاب به هواداران گفت: باید مانند همیشه از هواداران عزیز و فهیم استقلال تشکر کنم. این هواداران با وجود مشکلات اقتصادی که بر جامعه، فوتبال و باشگاه ما حاکم است، حامی استقلال بودند و من شرمنده آنها می‌شوم وقتی می‌بینم هواداری برای دیدن بازی استقلال 1000 کیلومتر راه آمده است. باید بگویم شرمنده هواداران استقلال هستم و از آنها خواهش می‌کنم دست پرمهر و پرلطف خود را بالای سر استقلال نگه دارند زیرا ما در نبود هواداران، هیچ چیز نداریم و موجودیت استقلال زیر سؤال می‌رود. استقلال در این هفتاد و چند سال هرچه داشته از هواداران داشته است. امیدوارم دست پرمهر شما روی شانه استقلال باشد و ما، بازیکنان و کادر فنی را حمایت کنید. در سختی‌ها کنار ما بودید و می‌خواهم که از تیم خود حمایت کنید. با حمایت شما بهترین روزها را رقم خواهیم زد. من به‌عنوان مدیرعامل باشگاه، معاونان، کارمندان و همگی برای شما تلاش می‌کنیم و بهترین روزها را برای شما رقم خواهیم زد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در پایان صحبت‌های خود تصریح کرد: مجدداً از همه دوستان، همکاران باشگاه، معاونین، تک تک کارمندان، بازیکنان، کادر فنی، کادر سرپرستی و همه تشکر می‌کنم. روزهای پایانی سال است و از این فرصت استفاده می‌کنم تا به روح پرفتوح همه بزرگان تاریخ استقلال که کنار ما نیستند، مرحومان حجازی، پورحیدری، احدی، مظلومی، دانایی فرد، جان‌ملکی، جدی‌کار و همه عزیزان درود بفرستم.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه