عزم جدی رئال مادرید برای رقم زدن بدترین فصل تاریخش!

شناسه خبر: MjU2NDU /

فقط 4 باخت دیگر مانده تا رئال مادرید رسما بدترین فصل تاریخش را سپری کرده باشد!

به گزارش اسلامیک اسپرت، رئال مادریدِ فصل 2018/19 کاملا این پتانسیل را دارد تا بدترین فصل تاریخ باشگاه را رقم بزند.

و هنوز هشت بازی دیگر از این فصل کابوس وار باقی است! رئال مادرید به تعهدش برای تبدیل کردن این فصل به بدترین فصل تاریخش ادامه می‌دهد. وضعیت به گونه‌ای است که دیگر اینکه تیم در فاز گذار قرار دارد هم نمی‌تواند بهانه خوبی برای بعضی نتایج باشد. سقوط در مستایا، پانزدهمین باخت فصل کهکشانی‌ها بود. 9 باخت در لیگ، 3 باخت در لیگ قهرمانان اروپا، 2 باخت در کوپا دل ری و یک باخت در سوپرکاپ اروپا. از فصل 1993/94 به این طرف رئال مادرید این تعداد باخت را در طول یک فصل تجربه نکرده بود. در آن فصل رئال مادرید لیگ را در رده چهارم به پایان رساند؛ در اروپا در مرحله یک چهارم نهایی به دست پاری سن ژرمن حذف شد و در کوپا دل ری هم در همین مرحله توسط تنریف از دور رقابت‌ها کنار رفت آن هم با شکست تحقیر آمیز 1-5.

مادریدِ امسال هنوز 8 بازی دیگر پیش رو دارد و این یعنی می‌توانیم شاهد رقم خوردن بدترین فصل تاریخ باشگاه باشیم. آن هم در حالی که عملا هیچ هدف و دستاوردی هم در میان نخواهد بود. شاید فقط تلاش برای کسب نایب قهرمانی. بدترین رکورد تاریخ رئال مادرید در یک فصل، 19 باخت است که فصل 1984/85 رقم خورد. در آن فصل سفیدپوشان لیگ را در رده پنجم به پایان بردند؛ در مرحله یک هشتم نهایی کوپا دل ری حذف شدند و در تناقض مطلق که فقط از رئال مادرید برمی‌آید، قهرمان جام یوفا شد! 

مشکل کجاست؟ مشکل در تعداد گل زده و گل خورده است. هوئسکا را که کنار بگذاریم، رئال مادرید با احتساب همه تورنمنت‌ها در 49 بازی، 60 گل دریافت کرده که بدترین خط دفاعی محسوب می‌شود. میانگین 1.22 گل در هر بازی. سویا هم همین تعداد گل را دریافت کرده با این تفاوت که آنها در 52 بازی اینقدر گل خورده‌اند. بنابراین ضعف مفرط خط دفاعی رئال مادرید مشهود است و زیدان مطمئنا باید برای فصل آینده فکری به حال آن کند.

هدف رئال این فصل فقط می‌تواند یک پایان آبرومندانه در لالیگا باشد. آبرومندانه بدین معنا که یا نایب قهرمان شود یا با کمترین اختلاف ممکن این رتبه را از دست بدهد. در حال حاضر تیم زیدان با 5 امتیاز کمتر از اتلتی در رده سوم جای دارد و اختلافش با بارسلونای صدرنشین نیز 13 امتیاز است. در صورت چند لغزش دیگر، شاید رکورد بیشترین اختلاف تاریخ مادرید با رقیب دیرینه هم شکسته شود. رکوردی که فصل گذشته با حضور خود زیدان و با 17 امتیاز رقم خورد و البته سابقه دار بود چون در فصل 84/85 هم تکرار شده بود. یعنی فقط کافی است مادرید 5 امتیاز دیگر از دست بدهد. اتفاقی که با این تیم کاملا ممکن به نظر می‌رسد.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه