مورینیو: منچستریونایتد نمی‌تواند در تمامی بازی‌ها کامبک داشته باشد/ لوکاکو به تمرینات برگشته است

شناسه خبر: MjI1NjY /

به گفته سرمربی پرتغالی شیاطین سرخ، این تیم باید عادت دریافت گل اول در بازی‌ها را کنار بگذارد.

به گزارش اسلامیک اسپرت، ژوزه مورینیو در نشست خبری خود پیش از بازی منچستریونایتد مقابل منچسترسیتی حاضر شد.

 گفته‌های آقای خاص پیش از شهرآورد منچستر از این قرار بودند:

مصدوم جدیدی در کار نیست. پس مصدومیت مهمی از بازی با یوونتوس نداشتیم. بعضی‌ها دچار کوفتگی شدند ولی فکر نمی‌کنم هیچ یک از آن‌هایی که برابر یوونتوس به میدان رفتند، بیرون بمانند. امروز صبح جمعه است و هنوز احتمال بازگشت لوکاکو وجود دارد.

سپس در مورد شایعات اخیر مرتبط با فیر پلی مالی منچسترسیتی از مورینیو سوال شد. پاسخ او از این قرار بود:

جواب دادن به این سوال سخت است چون روی کار خودم تمرکز می‌کنم؛ تمرکز من روی فوتبال است. اگر می‌خواهید در مورد پتانسیل فوتبالی آن‌ها حرف بزنیم، مشکلی نیست. پتانسیل فوتبالی با سرمایه از راه می‌رسد و بعد از آن هم طبیعتا کیفیت کار و آن جمع مطرح است؛ به نظرم آن بُعد دست نیافتنی است ولی من نمی‌توانم چیزی از پشت پرده‌ها بگویم. در حال حاضر تنها باید به فوتبال فکر کنم و فکر کدن به فوتبال یعنی فکر کردن به منچسترسیتی به عنوان یک تیم فوتبال.

وضعیت روملو لوکاکو و سایر بازیکنان چگونه است؟

بله، لوکاکو امروز صبح با تیم تمرین کرد و اگر این تمرین و البته تمرین فردا مثبت باشد، آماده خواهد بود اما در حال حاضر تنها می‌توانم بگویم با تیم تمرین می‌کند؛ واکنش خودش به تمرینات را نمی‌دانم.

درباره شهرآورد و ماهیت ویژه آن پس از اتفاقات فصل قبل

فکر نمی‌کنم بابت اتفاقات فصل قبل خاص باشد زیرا شهرآورد منچستر همیشه ارزش مستقل خودش را دارد.

پس از رقابت شانه به شانه با چلسی و لیورپول، آیا چنین چیزی مقابل منچسترسیتی هم میسر است؟

تلاش خودمان را خواهیم کرد. نمی‌گویم به واسطه انگیزه و اشتیاق خود موفق خواهیم شد ولی ما دو بازی خارج از خانه دشوار مقابل دو تیم خوب یعنی چلسی و یوونتوس انجام دادیم و با وجود نداشتن نتایج خوب در پیش از آن بازی‌ها، عملکرد و نگرش خوبی داشتیم و توانستیم به نتایج خوبی هم برسیم. پس تلاش خودمان را خواهیم کرد ولی حق با شماست؛ منچسترسیتی تیم بسیار نیرومندی است.

فقط قبل با کامبک مقابل منچسترسیتی برنده شدید و این مسئله امسال به یک عادت تبدیل شده است؛ چرا یونایتد دیر راه برنده شدن را پیدا می‌کند؟

می‌توانیم از دید دیگری به این مسئله نگاه کنیم: چرا همیشه قبل از حریف گل دریافت می‌کنیم؟ از جنبه مثبت، قابل درک است تیمی که هرگز تسلیم نمی‌شود، راه بازگشتی پیدا کند و بعضا نتایج را عوض کند و گاهی هم موفق به این کار نشود. ما تیمی هستیم که از روحیه گروهی برای بازگشت برخوردار است اما این مسئله همیشه میسر نیست. اگر به گل خوردن قبل از خلق موقعیت ادامه دهیم، روزی خواهد رسید که توان بازگشت نخواهیم داشت. پس باید رویکرد بهتری داشته باشیم زیرا رشد تیم محسوس است اما باید در زمینه استحکام تدافعی و شروع خوبی بازی‌ها هم رشد کنیم. در بازی با یوونتوس این گونه بود که شروع خوبی داشتیم و حدودا در دقیقه ۶۰ گل خوردیم. در ۱۵ یا ۲۰ دقیقه ابتدایی آن بازی، کنترل دست ما بود.

اگر منچسترسیتی را شکست بدهید، فاصله دو تیم به شش امتیاز می‌رسد؛ آیا این پیامی برای بازیکنان‌تان خواهد بود؟

اگر مساوی کنیم، اختلاف ۹ امتیاز می‌شود و اگر ببازیم، ۱۲ امتیاز. پس فکر نمی‌کنم این طرز صحیح نگاه کردن به بازی باشد. باید تنها به خود مسابقه فکر کنیم؛ این دیدار به خودی خود به اندازه کافی دشوار است که نیازی به این نباشد تا آن را همراه با جایگاه کنونی و آینده تیم در نظر بگیریم. می‌خواهم به این بازی صرفا به دید یک بازی دشوار جداگانه مقابل تیمی سرسخت نگاه کنیم اما آن‌ها هم فکر می‌کنند که مسابقه سختی در پیش دارند.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه