ده نکته مهم هفته چهارم لیگ قهرمانان اروپا/ از فتح تورین توسط شیاطین سرخ تا روند خیره کننده رئال مادرید با سولاری

شناسه خبر: MjI1Mzc /

هفته چهارم لیگ قهرمانان اروپا شاهد اتقاقات جالب توجهی بود.

به گزارش اسلامیک اسپرت، در هفته چهارم لیگ قهرمانان اروپا تیم ها در 8 گروه 4 تیمی به مصاف هم رفتند و مطابق انتظار شاهد بازی های جذاب و بسیار زیبایی بودیم. با توجه به حساسیت بالا و پرطرفدار بودن این تورنمنت معتبر، در این یادداشت قصد داریم به اتفاقات چشمگیر و مهم هفته چهارم بپردازیم. و اما نکات مهم این هفته:

 

 

 1- نراتزوری و کسب یک امتیاز ارزشمند با درخشش ایکاردی 

بارسلونا در شبی که می توانست به پیروزی پر گلی دست یابد، با گل دقایق پایانی ای که از ایکاردی دریافت کرد، تنها موفق به کسب یک امتیاز از این دیدار شد تا با کسب 10 امتیاز از گروه سختی که در آن قرار داشت صعود کند. و اما نکات مهم این بازی:

الف- جرارد پیکه در بازی با اینتر برای صدمین بار با پیراهن بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت.

ب- بارسلونا در مقابل اینتر 26 شوت به ثبت رساند که بهترین رکورد آنها در یک بازی خارج از خانه لیگ قهرمانان اروپا است.
پ- بارسلونا برای پانزدهمین بار متوالی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.


ت- بارسلونا در 5 بازی آخر خود برابر اینتر در ایتالیا موفق به کسب پیروزی نشده است.

ث- لوئیس سوارز در بازی برابر اینتر با رکورد بیشترین شوت (9 شوت) به دروازه در یک بازی بدون گل رونالدینیو، در فینال 2006 برابر آرسنال برابری کرد.

ج- عملکرد فوق العاده ایکاردی در اولین فصل حضورش در لیگ قهرمانان اروپا، 4 بازی و 3 گل

 

2- انتقام روخی بلانکو از شکست سنگین دور رفت در برابر زنبورها 

سیمئونه خیلی زود توانست انتقام شکست سنگین تیمش در برابر دورتموند را بگیرد و در دیدار برگشت، طی یک آنالیز بی نقص و نمایش تاکتیکی فوق العاده توانست تیم فاوره را به یک بازنده واقعی تبدیل کند، تا با کسب این 3 امتیاز 9  امتیازی شود و در صدر جدول به دورتموند ملحق شود. و اما نکات مهم این بازی:

الف- با شکست دورتموند مقابل اتلتیکو مادرید، این تیم برای اولین بار در بازی های این فصل (بوندس لیگا و لیگ قهرمانان اروپا) شکست خورد.

ب- گريزمان پنجمين بازيكن فرانسوى است كه از مرز ٢٠ گل در ليگ قهرمانان اروپا مى گذرد.

پ- دورتموند در بازی برابر اتلتیکو مادرید تنها ۴ شوت به سمت دروازه حریف زد که هیچکدامش در چارچوب نبود.(بدترین آمار دورتموند در این زمینه در لیگ قهرمانان از سال ۲۰۰۳ )

ت- دیگو سیمئونه درحالی امشب تیمش ۲ بر ۰ پیروز میدان شد که با ۳۲ درصد مالکیت توپ ۱۵ شوت به سمت دروازه داشت که ۷ شوت در چارچوب بود و در مقابل دورتموند با ۶۸ درصد مالکیت،۴ شوت به سمت دروازه داشت که هیچ کدوم از آن ها داخل چارچوب نبود.

ث- اوبلاك به ركورد ١٠٠ كلين شيت در اتلتيكو مادريد رسيد.

 

3- کامبک نفس گیر اسپرزها با درخشش هری کین 

تاتنهام در شبی که تا دقایق پایانی در خط حذف قرار داشت، با درخشش کاپیتانش، هری کین و دو گل او به پی اس وی آیندهوون موفق به ثبت کامبکی دیدنی شد تا همچنان شانس صعودش از این گروه را به مرحله بعد حفظ کند. تاتنهام با این پیروزی 4 امتیازی شد تا پس از بارسلونای 10 امتیازی و اینترمیلان 7 امتیازی در رده سوم جدول گروه B قرار گرفته باشد.

عملکرد هری کین در برابر آیندهوون

گل پاس دقت پاس دوئل موفق دریبل موفق نمره
2 16 81 11 3 9.2

و اما نکات مهم این بازی:

الف- پی اس وی در ثانیه 61 دیدار با تاتنهام در ومبلی دروازه این تیم را گشود. این سریع ترین گلی است که تاتنهام در تاریخ خود در لیگ قهرمانان دریافت کرده است.

ب- هری کین در 14 حضورش در لیگ قهرمانان اروپا موفق به ثبت 13 گل و 2 پاس گل شده است.

 

4- شکست غیر منتظره کلوپ در خانه ستاره سرخ 

شاگردان کلوپ طی یک نمایش غیر منتظره و بسیار ضعیف با دو گل در مقابل ستاره سرخ بلگراد مغلوب شدند، تا برای صعود به مرحله بعد محکوم به گرفتن امتیاز از دو بازی باقیمانده خود در برابر پاری سن ژرمن و ناپولی باشند. ستاره درخشان این بازی پاوکوف بود که در 7 دقیقه موفق به زدن 2 گل برای تیمش شد و در جریان بازی هم بسیار تاثیر گذار نشان داد. همچنین لیورپول با ثبت شکست در برابر ستاره سرخ، برای اولین بار در تاریخ خود، در سه بازی متوالی خارج از خانه لیگ قهرمانان اروپا شکست خورد. لیورپول در حال حاضر به همراه ناپولی 6 امتیازی است و پس از این دو تیم، پاری سن ژرمن با 5 امتیاز و ستاره سرخ با 4 امتیاز قرار دارد که هر 4 تیم این گروه شانس صعود به مرحله بعد را دارا هستند.

 

5- تحقیر آنری و موناکو در برابر بروخه 

موناکو با سرمربی جدیدش هم نتوانسته به وضعیت اسفناکش پایان دهد و طی یک نمایش ناامید کننده، با 4 گل مغلوب نماینده بلژیک شد. موناکو با دریافت 4 گل، جمع گل های دریافتی خود در این فصل لیگ قهرمانان را به عدد 10 در 4 بازی رساند که نشان دهنده شرایط عجیب و ناامید کننده قهرمان دو فصل گذشته لوشامپیونه است. و اما نکات مهم این بازی:
الف- شکست 4 بر 0 مقابل بروخه، سنگین ترین شکست موناکو در بازی های خانگی لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه های اروپا بوده است.

ب- موناکو در 15 بازی اخیر خود در همه رقابت ها رنگ پیروزی را ندیده است. (10 باخت و 5 تساوی)
 

6- تساوی PSG و ناپولی و پیجیده شدن وضعیت گروه سوم

در شبی که ناپولی می توانست برنده بازی باشد با درخشش بوفون، تنها موفق به کسب یک امتیاز این دیدار شد تا نبرد تاکتیکی مربیان شناخته شده دو تیم برنده ای نداشته باشد. با این تساوی وضعیت این گروه بسیار پیچیده شد و پاری سن ژرمن با تنها یک امتیاز اختلاف نسبت به ناپولی و لیورپول در رده سوم جدول گروه سوم قرار گرفت، تا وضعیت تیم های صعود کننده از این گروه به هفته های بعدی موکول شود. و اما نکات مهم این بازی: 
الف- اینسینیه در 5 بازی اخیر خانگی ناپولی در لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شده است. او همچنین در سه بازی اخیر این تیم (لیورپول، رفت و برگشت پاری سن ژرمن) به گل رسیده است.

ب- بوفون در بازی با ناپولی رکورد جالب توجهی را به جای گذاشت و پانزدهمین فصل خود در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد.

پ- ناپولی برای اولین بار در تاریخش پس از 4 بازی پیاپی لیگ قهرمانان اروپا شکست ناپذیر به کارش ادامه می دهد.

ت- جان لوئیجی بوفون با بازی برابر ناپولی در شب گذشته به سومین بازیکن مسن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد.

ث- عملكرد فوق العاده كيليان ام باپه در ليگ قهرمانان اروپا 
 

7- کامبک جالب توجه شیاطین سرخ در مقابل بانوی پیر 

 در شبی که یوونتوس موقعیت های گلزنی بسیار زیادی را از دست داد، این یونایتد بود که با کامبکی جالب توجه در دقایق پایانی باخت 1 بر صفر را به پیروزی 2 بر یک تبدیل کرد تا با کسب این سه امتیاز ارزشمند در تورین، علاوه بر جبران شکست در اولدترافورد، با 7 امتیاز پشت سر یوونتوس 9 امتیازی امید زیادی به صعود از این گروه را داشته باشد. و اما نکات مهم این بازی:

الف- رونالدو مقابل منچستریونایتد برای هشتاد و یکمین بار در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت تا از این حیث (به غیر از دروازه بان ها) در تاریخ این رقابت ها رکورددار شود.

ب- با شکست یوونتوس مقابل منچستریونایتد، چلسی تنها تیم حاضر در 5 لیگ معتبر اروپایی است که در رقابت های مختلف این فصل هنوز شکست نخورده است.

پ- منچستریونایتد پس از 20 فصل در 5 دقیقه پایانی یک دیدار لیگ قهرمانان اروپا موفق به کامبک شد، آخرین کامبک آنها در 5 دقیقه پایانی به فینال معروف 1998/99 مقابل بایرن مونیخ برمی گردد.

 

ت- خوان ماتا برای دهمین بار در دوران حرفه ای خود از روی ضربه آزاد مستقیم به گل رسید:

2 گل برای چلسی، 7 گل برای منچستریونایتد، 1گل برای والنسیا

ث- رونالدو پس از کسب سه برد و یک تساوی مقابل منچستریونایتد، سرانجام مقابل تیم سابقش شکست خورد.

ج- پس از شکست سال 2003 در تورین برابر منچستر یونایتد، یوونتوس طی 35 بازی خانگی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، تنها یک بار شکست خورده بود.

چ- یوونتوس برای سومین بار در لیگ قهرمانان، پیروزی در یک بازی خانگی را با شکست عوض کرد:

2018: شکست 2-1 مقابل منچستریونایتد
2009: شکست 4-1 مقابل بایرن مونیخ
1999: شکست 3-2 مقابل منچستریونایتد

 

8- پیروزی پرگل لوس بلانکوس در برابر ویکتوریا پلژن 

رئال مادرید طی یک دیدار برتر در زمین ویکتوریا پلژن، موفق شد با 5 گل نماینده جمهوری چک را در هم بکوبد. در این دیدار کریم بنزما، ستاره بی چون و چرای بازی بود و با زدن 2 گل و ثبت 1 پاس گل عملکرد جالب توجهی را از خود ارائه داد. لوس بلانکوس با این پیروزی 9 امتیازی شد و برای صعود از این گروه به عنوان تیم اول جدال سختی را در برابر رم ایتالیا خواهد داشت.

عملکرد بنزما در برابر ویکتوریا پلژن

گل پاس گل پاس دقت پاس پاس کلیدی نمره
2 1 26 85 1 9.2

نکات مهم بازی:

الف- سولاری رئال مادرید را به ساحل آرامش رسانده است و لوس بلانکوس تحت هدایت سرمربی جوان خود به سومین پیروزی متوالی اش دست یافت. 

ب- رئال مادرید در 32 بازی آخر خود در لیگ قهرمانان اروپا تنها یک بازی را بدون گل به پایان رسانده است. ( رئال مادرید 0_1 زسکا مسکو)

پ- کاسمیرو برای سومین فصل متوالی برای رئال تو لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی می شود. علاوه بر این هافبک برزیلی رئال امشب به 50مین بازیش در لیگ قهرمانان اروپا رسید.

ت- بنزما با دبل در برابر ویکتوریا پلژن از مرز 200 گل زده در پیراهن رئال مادرید گذشت.

 

ج- پس از هوگو سانچز، فرانس پوشکاش، کارلوس سانتیانا، آلفردو دی‌ استفانو، رائول گونزالس و کریستیانو رونالدو،
کریم بنزما با گلزنی در دیدار مقابل ویکتوریا پلژن به هفتمین بازیکن رئال مادرید تبدیل شد که به رکورد ۲۰۰ گل برای این باشگاه می‌رسد.

چ- سولاری پس از لوئیس کارنیگلیا (1957) دومین سرمربی تاریخ رئال مادرید است که در 3 بازی نخست خود به 3 برد همراه با کلین شیت می رسد.

ه- شروع فوق العاده سانتیاگو سولاری در رئال مادرید، سه برد همراه با کلین شیت و 11 گل زده

 

9- پیروزی گرگ ها در خاک روسیه

رم در بازی ای که به شدت از سوی زسکا مسکو اذیت شد، موفق شد با استفاده بهتر از موقعیت هایش با نتیجه 2 بر یک زسکا مسکو را مغلوب کند و با کسب 3 امتیاز این دیدار با 9 امتیاز پشت سر رئال مادرید در مکان دوم جدول قرار بگیرد. از نکات جالب توجه این دیدار، درخشش جاستین کلایورت مهاجم جوان رم بود که در این دیدار موفق به ارائه نمایش جالب توجهی شد.

عملکرد کلایورت در بازی با زسکا

دقایق بازی تعداد پاس دقت پاس پاس کلیدی دوئل موفق دریبل موفق نمره
70 14 79 3 13 4 8.4

نکات مهم بازی:

الف- لورنتزو پلگرینی پس از کلارنس سیدورف (2007)، اولین بازیکن از یک تیم ایتالیایی است که در سه بازی پیاپی لیگ قهرمانان اروپا پاس گل به ثبت می رساند.

ب- رم در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا به هیچ تیمی به اندازه زسکا مسکو گل نزده است. (11 گل)

پ- از 5 گل مانولاس در لیگ قهرمانان اروپا، 4 گل با ضربه سر از روی کرنر حاصل شده است.

10- جشنواره گل سیتیزن ها در برابر نماینده اوکراین 

سیتی در ادامه روند شگفت انگیز خود، شاختار دونتسک را با 6 گل در هم کوبیدند تا با کسب 9 امتیاز از 4 بازی شانس بالایی برای صعود از این گروه به عنوان تیم اول را داشته باشند. ستاره درخشان سیتی در این بازی گابریل ژسوس بود که موفق به زدن 3 گل و هتریک در این دیدار شد. اما در نقطه مقابل شاختار با این شکست پرگلی که دریافت کرد با 2 امتیاز در انتهای جدول قرار گرفت و برای راهیابی به لیگ اروپا هم از شانس بسیار کمی برخوردار خواهد بود.

الف- در بازی با شاختار دونتسک، گابریل ژسوس برای اولین بار در پیراهن سیتی موفق به هت تریک شد.

ب- عملکرد فوق العاده و توقف ناپذیر سیتی پس از شکست مقابل لیون:

10 برد و 1 تساوی، 35 گل زده و 2 گل خورده


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه