کارشناسان داوری و گل‌دوم کاشیما؛ آفساید یا سالم؟

شناسه خبر: MjI0NTY /

گل دوم تیم کاشیما در شرایطی به ثمر رسید که کمک داور دوم می توانست پیش از رفتن توپ به درون دروازه، آفساید به سود تیم پرسپولیس اعلام کند.

به گزارش اسلامیک اسپرت، علی دهقانی، کارشناس جوان داوری در این باره می گوید: لحظه پاس یکی از مهاجمین کاشیما در موقعیت آفساید قرار گرفته است. او در لحظه ارسال توپ به علت جابجایی روی بازی مدافعان تاثیر گذاشت. هرچند که ضربه توسط دیگر مهاجمی که در آفساید نیست زده شد. همان طور که اشاره کردم به علت تاثیرگذاری مهاجم درون آفساید روی کار مدافعان آفساید باید از سوی کمک داور گرفته می‌شد.


گفتنی است همین توپ در فعل و انفعال به جناح چپ خط دفاعی تیم پرسپولیس می رود و در نهایت تبدیل به گل می شود.


علاوه بر علی دهقانی چند کارشناس داوری دیگر هم روی این مطلب صحه گذاشتند و بر این عقیده اند که گل دوم کاشیما در این بازی آفساید بوده است. برانکو هم البته به اشتباهات داور چینی در این بازی معترض بوده است. او در مصاحبه اش به صحنه آفساید اشاره ای نکرده است اما قضاوت داور چینی را مطلوب ارزیابی نکرد.


* حسین عسگری، رئیس سابق دپارتمان داوری در مورد صحنه آفساید می گوید:« گل دوم تیم کاشیما به نظر در موقعیت آفساید به ثمر رسید. اگرچه زننده گل در موقعیت آفساید نبود اما یک مهاجم دیگر در آفساید قرار داشت که روی مدافع پرسپولیس اثر گذاشت. با این حال باید این صحنه دوباره بازبینی شود.»


* رئیس دپارتمان داوران نیز معتقد است گل دوم کاشیما در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است.داود رفعتی درباره قضاوت داور چینی دیدار تیم های کاشیما و پرسپولیس گفت: در نیمه اول در همان دقایق ابتدایی علی علیپور شوتی در داخل محوطه جریمه زد که به صورت مدافع کاشیما خورد و اصلا پنالتی نبود. هم چنین اخطار اولی که داور به سیامک نعمتی داده اشتباه بود، اما اخطار دوم کاملا درست و صحیح بود. معتقدم داور عملکرد خوبی نداشت و تصمیماتش در این  بازی 50-50 بود. بین گل اول و دوم تیم کاشیما، توانست یک گل دیگر را به ثمر برساند که داور آن را به اشتباه افساید اعلام کرد، سیدجلال حسینی آفساید را پر کرده بود. همچنین گل دوم کاشیما در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است.


*همچنین حیدر سلیمانی، کارشناس داوری نیز گفت : گل دوم کاشیما برابر پرسپولیس آفساید بود. به عقیده او زننده گل در آفساید نیست، اما بازیکنی که در آفساید حضور دارد در جریان بازی تأثیر داشته است.


*در عین حال  محمد فنایی  کارشناس دیگر داوری هم نظری مخالف با دیگران دارد. او در مورد گل دوم کاشیما و اینکه به نظر می‌رسید در این صحنه سرجینیو بازیکن کاشیما در آفساید بوده است،‌ گفت: خیر اصلا چنین چیزی نبود،‌ بازیکن کاشیما که در آفساید قرار داشت تأثیری روی توپ نداشت و بازیکن برزیلی این تیم که گل را به ثمر رساند اصلا در آفساید نبود.

گل دوم کاشیما در شرایطی به ثمر رسید که سرجینیو در آفساید قرار نداشت؛ اما دیگر مهاجم این تیم در موقعیت آفساید، مقابل سیدجلال قرار گرفته بود و همانطور که در تصاویر مشخص است، هنگام ضربه سرجینیو هم مانع از حرکت مدافعان پرسپولیس می شود. با توجه به تصاویر ثبت شده می توان نتیجه گرفت که گل دوم کاشیما در موقعیت آفساید ثبت شد ولی کمک داور متوجه نشد تا کار سرخپوشان در بازی برگشت بسیار سخت تر شود.


نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدیدترین
آخرین اخبار

کیمیا سامانه